صفحه اصلی / اخبار / برگزاری «سلسله نشست‌های پژوهشی علم رجال»

برگزاری «سلسله نشست‌های پژوهشی علم رجال»

هادی حصاری، مدیر ترویج و گسترش پژوهش معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی این حوزه با اعلام این خبر گفت: طلاب درس خارج، نخبگان، مستعدین برتر و محققین و پژوهشگران علاقمند به مباحث پیرا حدیثی و رجالی سطوح ۲ و ۳ می توانند از مباحث این نشست‌ها بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به اینکه نخستین نشست این مبحث با موضوع «شیوه انتقال میراث حدیثی امامیه از اصل صدور به طبقه بعد» در حاشیه همایش حوزه علمیه و سنت‌های کارآمد برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به فرصت تعطیلی دروس عمومی در ماه مبارک رمضان، کارگروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان برآن شده است تا سلسله نشست های تخصصی علم رجال را با حضور آیت‌الله مهدی مروارید، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان و دکتر سیدعلیرضا حسینی، عضو سابق هیئت علمی دانشکده علوم حدیث در مدرسه علمیه آیت‌الله العظمی خویی(ره) برگزار کند.

حصاری گفت : طبق اعلام این کارگروه، بررسی مباحث و مقدمات مهم علم رجال و مبانی هویت آراء رجالی و بازشناخت دقیق مباحث علم رجال و تطور در آن از جمله مباحث مورد بحث در این دوره از نشست‌ها است.
همچنین حقیقت دانش علم رجال و چالش های پیش روی مباحث رجالی، بازشناخت منابع نخستین رجالی و گزاره های آن، بازخوانی چرایی روش‌های پیشینیان در بررسی احادیث و پیامدهای برخاسته از این نگاه تاریخی، از موضوعات دیگری است که در این دوره بررسی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه «سلسله نشست های پژوهشی در علم رجال» از ۲۹ اردیبهشت تا ۹ خردادماه بعد از نماز ظهر و عصر در فازقدیم مدرسه علمیه آیت الله العظمی خویی(ره) برگزار می شود، گفت: جلسات مباحثه تخصصی نیز با حضور طلاب مجرب و افراد متخصص هر شب در این مدرسه تشکیل می شود.
مدیر ترویج و گسترش پژوهش معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در پایان با بیان اینکه توانایی علمی و پژوهشی طلاب در علم رجال، شناسایی و جذب طلاب مستعد و شرکت در دوره های پودمانی مباحث رجالی از اهداف این دوره می باشد، مطرح کرد: افزایش اطلاعات علمی عموم طلاب و اساتید و شناخت جایگاه علم رجال در اجتهاد و علوم اسلامی و کتب رجالی شیعی از دیگر اهداف برگزاری این نشست‌های پژوهشی توسط کارگروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان است.
گفتنی است، سلسله نشست های پژوهشی در علم رجال به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه علمیه آیت الله العظمی خوئی(ره) برگزار می شود.

درباره ی maknun

همچنین ببینید

شروع مجدد دروس خارج از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ به صورت مجازی

کلاس های دروس خارج حوزه علمیه خراسان از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ به صورت مجازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *