صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / سیزدهمین نشست حدیث پژوهی ۱۲ دی برگزار شد

سیزدهمین نشست حدیث پژوهی ۱۲ دی برگزار شد

سیزدهمین نشست حدیث پژوهی به همت گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان پنج شنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۸ در ساختمان هیئت های اندیشه ورز برگزار شد.

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان سیزدهمین نشست از سلسله نشست های حدیث پژوهی به همت گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در تاریخ ۱۲ دی ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۷ تا ۹ صبح پنج شنبه در ساختمان هیئت های اندیشه ورز برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این نشست که طلاب پژوهشگر دوره تربیت پژوهشگر در علوم حدیث حضور دارند، حجت الاسلام و المسلمین حسین شانه چی استاد حوزه و دانشگاه در زمینه تاریخ حدیث شیعه به بررسی و تبیین موضوع « تطوّر حدیث در مدارس شیعی» با رویکرد تاریخی تحلیلی پرداخت .

همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید محسن حسینی فقیه مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان در زمینه دانش رجال شیعه به بررسی موضوع «جایگاه دانش رجال در مدارس حدیثی شیعه» به ارائه بحث پرداخت

قابل ذکر است دوره  تربیت پژوهشگر در علوم حدیث از مرداد ماه ۱۳۹۸ شروع شده و تاکنون با برگزاری ۲۰ جلسه دوره تثبیتی و ۲۰ کارگاه آموزشی- پژوهشی با مخاطب ویژه ادامه یافته است و گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در حاشیه برگزاری این دوره به منظور ارتقاء سطح کیفی و پژوهشی آن، با بهره گیری از اساتید توانمند به برگزاری نشست های علمی پژوهشی در موضوعات علوم حدیث با محوریت پژوهش های نوین در حدیث پرداخته است.

گفتنی است که با توجه به استقبال پژوهشگران محترم ، امکان برگزاری عمومی نشست ها فراهم شده و شرکت در نشست های حدیث پژوهی برای پژوهشگران علاقمند در علوم حدیث بلامانع می باشد.

گفتنی است گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان به منظور تربیت پژوهشگران حرفه ای در علوم حدیث و رجال، دوره تربیت پژوهشگر در علوم حدیث برگزار می کند و با برپایی کارگاه های متعددی از اساتید مختلف جهت توامندسازی پژوهشی و ارتقاء سطح علمی شرکت کنندگان استفاده می کند، طلاب محترم جهت اطلاع بیشتر می توانند با شماره ۰۹۳۳۹۰۳۹۲۲۰ تماس حاصل فرمایند .
قابل ذکر است این گروه از مقالات علمی پژوهشی همه پژوهشگران علاقمند، جهت چاپ در دوفصلنامه مطالعات اعتبار سنجی حدیث حمایت می کند و پژوهشگران می توانند آثار خود را در سامانه این مجله به آدرس vsh.journals.hozehkh.com ارسال فرمایند.

 

 

درباره ی maknun

همچنین ببینید

از «نیازمندی به علم رجال در استنباط فقهی» تا «گفتگویی در باب ثقه‌بودن راویان»

گفتاری از آیت‌الله سید محمدمهدی موسوی‌خلخالی(ره)؛               از «نیازمندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *