صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / چهاردهمین نشست حدیث پژوهی به همت گروه رجال پژوهی برگزار شد

چهاردهمین نشست حدیث پژوهی به همت گروه رجال پژوهی برگزار شد

چهاردهمین نشست حدیث پژوهی به همت گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان پنج شنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۸ در ساختمان هیئت های اندیشه ورز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان چهاردهمین نشست از سلسله نشست های حدیث پژوهی به همت گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۷ تا ۹ صبح پنج شنبه خیابان امام خمینی(ره)میدان۱۰دی ساختمان هیئت های اندیشه ورز سالن کنفرانس برگزار شد.
بر اساس این گزارش در این نشست که طلاب پژوهشگر دوره تربیت پژوهشگر در علوم حدیث حضور دارند، حجت الاسلام و المسلمین سید محسن حسینی فقیه مدرس  حوزه علمیه خراسان در زمینه دانش رجال شیعه به بررسی موضوع «مبانی دانش رجال در فقه شیعی» به ارائه بحث پرداخت.
همچنین حجت الاسلام ایروانی استاد حوزه و دانشگاه در زمینه روش تحقیق در علوم حدیث به بررسی و تبیین این موضوع با رویکرد کاربردی خواهد پرداخت .
قابل ذکر است دوره تربیت پژوهشگر در علوم حدیث از مرداد ماه ۱۳۹۸ شروع شده و تاکنون با برگزاری ۲۰ جلسه دوره تثبیتی و ۲۲ کارگاه آموزشی- پژوهشی با مخاطب ویژه ادامه یافته است و گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در حاشیه برگزاری این دوره به منظور ارتقاء سطح کیفی و پژوهشی آن، با بهره گیری از اساتید توانمند به برگزاری نشست های علمی پژوهشی در موضوعات علوم حدیث با محوریت پژوهش های نوین در حدیث پرداخته است.
گفتنی است که با توجه به استقبال پژوهشگران محترم ، امکان برگزاری عمومی نشست ها فراهم شده و شرکت در نشست های حدیث پژوهی برای پژوهشگران علاقمند در علوم حدیث بلامانع می باشد.
گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان به منظور تربیت پژوهشگران حرفه ای در علوم حدیث و رجال، دوره تربیت پژوهشگر در علوم حدیث برگزار می کند و با برپایی کارگاه های متعددی از اساتید مختلف جهت توامندسازی پژوهشی و ارتقاء سطح علمی شرکت کنندگان استفاده می کند، طلاب جهت اطلاع بیشتر می توانند با شماره ۰۹۳۳۹۰۳۹۲۲۰ تماس بگیرند.
قابل ذکر است این گروه از مقالات علمی پژوهشی همه پژوهشگران علاقمند، جهت چاپ در دوفصلنامه مطالعات اعتبار سنجی حدیث حمایت می کند و پژوهشگران می توانند آثار خود را در سامانه این مجله به آدرس vsh.journals.hozehkh.com ارسال فرمایند.

 

درباره ی maknun

همچنین ببینید

از «نیازمندی به علم رجال در استنباط فقهی» تا «گفتگویی در باب ثقه‌بودن راویان»

گفتاری از آیت‌الله سید محمدمهدی موسوی‌خلخالی(ره)؛               از «نیازمندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *