صفحه اصلی / اخبار / انتشار شماره ی دوم دوفصلنامۀ علمی «مطالعات اعتبارسنجی حدیث»

انتشار شماره ی دوم دوفصلنامۀ علمی «مطالعات اعتبارسنجی حدیث»

شماره دوم دوفصلنامه ی علمی تخصصی مطالعات اعتبار سنجی حدیث به صاحب امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری گروه رجال پژوهشی معاونت پژوهش این حوزه، منتشر شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، شماره دوم دوفصلنامه ی علمی تخصصی مطالعات اعتبار سنجی حدیث به صاحب امتیازی معاونت پژوهش این حوزه و با همکاری گروه رجال پژوهشی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، در راستای ضرورت توجه به گنجینۀ معارف حدیثی اهل بیت علیهم السلام به عنوان بستر زایندگی و پرورش علوم مختلفی دینی به ویژه با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر حدیث به عنوان مادر همۀ علوم دینی، منتشر شد.
مقالات این شماره در ۷ عنوان پژوهشی” دلایل اعتماد شیخ صدوق به روایات ابوسمینه (با نگاهی به بازیابی منابع مکتوب روایات این راوی در آثار (شیخ صدوق) “، ” مفهوم شناسی عبارت یروی عن الضعفاء (با تکیه بر عملکرد متقدمان)”، ” بازخوانی دیدگاه ابن ولید پیرامون دو اصل زید النرسی و زید الزراد”، “اعتبار سنجی محتوایی شماری از گزاره های کتاب توحید مفضل با رویکرد عرضه بر روایات شیعی”، ” بررسی کتاب الجامع بزنطی و منقولات آن در مستطرفات سرائر”، ” بازکاوی اسناد روایات کتاب الحجه کافی و پاسخ به یک ادعا” و ” اعتبار سنجی یک حدیث از اصول کافی”، توسط اساتید حوزه و دانشگاه، تدوین شده است.
گفتنی است، علاقمندان می توانند مقالات مرتبط با عناوین حدیثی خود جهت چاپ در شمارگان آتی دو فصلنامه، به آدرس http://rejalkh.ir/ یا vsh.journals.hozehkh.com ارسال کنند.
لازم به ذکر است، سال گذشته در چهارچوب اهداف و رویکردهای درنظر گرفته شده و به منظور استفاده از ظرفیتهای علمی محققان، طلاب و اساتید حوزۀ علمیۀ خراسان با پیگیری های معاونت پژوهش حوزۀ علمیۀ خراسان پروانه انتشار دوفصلنامۀ علمی تخصصی «مطالعات اعتبارسنجی حدیث» از سوی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است .
این نشریه فعالیتهای مقدماتی خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و پس از تمهید زمینه های مورد نیاز و تشکیل کادر علمی و اجرایی خبره سرانجام مطابق ماده ۱۳ قانون مطبوعات مصوب مجلس شورای اسلامی، مجوز نشر آن به زبان فارسی، با رتبۀ علمی تخصصی، با گسترۀ نشر و توزیع سراسری و با ترتیب انتشار«دوفصلنامه» در تاریخ  ۱۳۹۸/۴/۱۷ با شماره ثبت ۸۵۴۸۶ از سمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران صادر گردید .
همچنین؛ این مجوز مربوط به پروانه انتشار نشریه مطالعات اعتبار سنجی حدیث در زمینه علوم قرآن و حدیث(تخصصی) بوده است و فرآیند اخذ رتبه علمی پژوهشی نشریه در حال بررسی است و پس از چاپ حداقل سه شماره می تواند توسط هیئت نظارت بر نشریات علمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شود.

 

درباره ی maknun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *